Öğretmenler Muğlada Etki̇leşi̇m Günleri̇nde Buluştu

MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA BAŞLATILAN MUĞLA ÖĞRETMEN ETKİLEŞİM GÜNLERİ’NİN 9’UNCUSU, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EMRE ÇAY’IN KATILIMIYLA DALAMAN İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Öğretmenler Muğlada Etki̇leşi̇m Günleri̇nde Buluştu
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 28.05.2024
3
A+
A-

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılında başlatılan Muğla Öğretmen Etkileşim Günleri’nin 9’uncusu, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’ın katılımıyla Dalaman ilçesinde gerçekleştirildi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Ekim ayında Menteşe’de başlayan ve Muğla’daki öğretmenleri doğayla iç içe ortamlarda bir araya getirmeyi, farklı spor dallarıyla ve kültürel etkinliklerle buluşturmayı amaçlayan Öğretmen Etkileşim Günleri’nin 9’uncusu, Dalaman’da yapıldı.

Dalaman açık cezaevi sosyal tesislerinde öğretmenlerle buluşan İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, bu tür etkinliklerin öğretmenlerin motivasyonunu artırdığını ve iletişimi güçlendirdiğini belirtti. Çay, “Yoğun çalışma temposu içinde öğretmen buluşmaları, bizlere büyük motivasyon katıyor” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli hakkında da konuşan Emre Çay, bu modelin öğrencilere çağın gerektirdiği becerileri kazandırmayı amaçladığını belirtti. Çay, “Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli, sadeleştirilmiş, beceri odaklı, bütüncül bir eğitim yaklaşımı sunuyor. Bu yeni modeli sınıflarda öğrencilerimizle buluşturacak olan siz değerli öğretmenlerimize sonsuz güveniyoruz” ifadelerini kullandı. Ayrıca, “Öğrencilerimizi geleceğe daha güçlü hazırlayacak; Cumhuriyetimizin ikinci asrı olan Türkiye Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Öğretmenlerle karşılıklı görüş alışverişi içinde geçen sohbetin ardından, Dalaman Tenis Kulübü ziyaret edildi. Tenis sporunun kurallarını öğrenen öğretmenler, İl Müdürü Emre Çay eşliğinde tenis oynayarak keyifli bir gün geçirdi.

İlçedeki 35 okulu temsilen 35 öğretmenin yer aldığı etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Taner Şen ve şube müdürleri de katıldı.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.