Si̇hi̇rli̇ Gemi̇ İsi̇mli̇ Ti̇yatro Oyunu, Veda Edi̇yor

BODRUM BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSUNUN DANSLI VE MÜZİKLİ ÇOCUK OYUNU SİHİRLİ GEMİ, 25 MART CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 14.00’TE SEYİRCİSİYLE SON KEZ BULUŞACAK.

Si̇hi̇rli̇ Gemi̇ İsi̇mli̇ Ti̇yatro Oyunu, Veda Edi̇yor
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 23.05.2024
1
A+
A-

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun danslı ve müzikli çocuk oyunu Sihirli Gemi, 25 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te seyircisiyle son kez buluşacak.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

27 Mart 2023 Dünya Tiyatro Günü’nde prömiyer yapan Sihirli Gemi, kırk bir hafta her Cumartesi çocuklarla bir araya geldi. Bugüne kadar, ücretsiz ve ücretli olarak binlerce çocuğa tiyatroyu sevdiren tiyatro oyunu, 25 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te ücretsiz oynanacak son oyun ile sahnelere veda edecek.

Çevre, doğa ve denize karşı sevgi, sahiplenme ve farkındalık duygusunu anlatan tiyatro oyunundaki oyuncuların büyük bölümü Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları öğrencilerinden oluşuyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölüm Başkanı ve Öğretim Üyesi Dr. Ezgi Deniz Alpan’ın yazdığı oyunda, yönetmen koltuğunda Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından ve aynı fakültenin mezunu olan Sertaç Aydın oturuyor.

Sihirli Gemi, denizleri kurtarmaya geldi

Sihirli Gemi, dünyada ve de özellikle üç tarafı denizle çevrili Türkiye’de çok önemli olan deniz kirliliği sorununa odaklanıyor. Oyun renkli rejisi, özgün şarkıları ve danslarıyla seyircilerini korsanların, papağanların, balıkların dünyasına davet ediyor. Çocukların bakışıyla deniz kirliliğinin sebeplerinden ve sonuçlarından bahsederken bu dünyanın tüm canlılara ait olduğunu vurguluyor.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.