Seydi̇kemerde Yerel Yöneti̇ci̇ Ve Vatandaşlar Farkındalık Etki̇nli̇ği̇nde Buluştu

TÜRKİYE GENELİNDE BAŞLATILAN “ORMAN BENİM” KAMPANYASI KAPSAMINDA SEYDİKEMER’DE YEREL YÖNETİCİLER VE VATANDAŞLAR, ORMAN YANGINLARINA KARŞI FARKINDALIK VE TEMİZLİK ETKİNLİKLERİNDE BULUŞTU.

Seydi̇kemerde Yerel Yöneti̇ci̇ Ve Vatandaşlar Farkındalık Etki̇nli̇ği̇nde Buluştu
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 04.05.2024
2
A+
A-

Türkiye genelinde başlatılan ’Orman Benim’ kampanyası kapsamında Seydikemer’de yerel yöneticiler ve vatandaşlar, orman yangınlarına karşı farkındalık ve temizlik etkinliklerinde buluştu.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın öncülüğünde Türkiye genelinde başlatılan ’Orman Benim’ kampanyası, Muğla’nın Seydikemer ilçesinde de büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Orman yangınlarının önlenmesi ve doğal güzelliklerimizin korunması adına farkındalık oluşturmayı amaçlayan bu etkinlik, Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker ve diğer ilçe protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşın katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinlik kapsamında, ’Çevre Temizliği ve Ormana Sahip Çıkma’ teması altında çeşitli aktiviteler düzenlendi. Katılımcılar, ormanlık alanlarda temizlik yaparak, doğanın korunmasına katkıda bulundular. Ayrıca, orman yangınlarına karşı alınabilecek önlemler ve yangın sırasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirici seminerler verildi.

Kampanya, ormanların sadece bugünümüz için değil, gelecek nesiller için de ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, toplumda ormanlara sahip çıkma bilincini pekiştirmeyi hedefliyor. Seydikemer’deki etkinlik, bu anlamlı kampanyanın sadece bir parçası olup, tüm Muğla genelinde benzer etkinliklerin düzenlenmesi planlanıyor.

’Orman Benim’ kampanyasına gösterilen yoğun ilgi, Türkiye’nin doğal güzelliklerine verdiği değeri ve koruma konusundaki kararlılığını gözler önüne seriyor. Bu tür etkinliklerin devamının gelmesi ve farkındalığın artması bekleniyor.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.