Rus Kardeşler, Bodrumda Sergi̇ Açtı

RUS İKİZ KARDEŞLERİN VALENTİNA VE HELEN CHERNYKH’İN “YANSIMAM” İSİMLİ RESİM SERGİSİ, MUĞLA’NIN BODRUM İLÇESİNDE SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU.

Rus Kardeşler, Bodrumda Sergi̇ Açtı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 10.05.2024
1
A+
A-

Rus ikiz kardeşlerin Valentina ve Helen Chernykh’in “Yansımam” isimli resim sergisi, Muğla’nın Bodrum ilçesinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Ressam olan dedeleri ve babalarının yolundan giden Valentina ve Helen Chernykh isimli ikiz kardeşler, ilçedeki bir mekanda resim sergisi açtı.

Yaşamın her anında var olan güzellikleri ve insan ruhunun özünü yakalamaya çalışan Moskova eğitimli sanatçılardan Valentina hayata güzelleme yaparken Helen portreleriyle insan ruhuna ışık tutuyor.

İki ressamın Bodrumlu sanatseverlerle buluşan eserleri, büyük beğeni topladı. Açılışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Helen Chernykh, “Çalışmalarım gerçekçilik ve simgecilik türlerinde. Ben iki stili karıştırmayı seviyorum. Hissettiklerimi, gündelik yaşamı resmediyorum. Ruhuma dokunan şeyleri resmediyorum.” dedi.

Valentina Chernykh insanları mutlu eden, olumlu şeyleri resmettiklerini dile getirerek “İnsanların resme baktıklarında mutlu olmalarını istiyorum. O yüzden resimlerimi parlak renklerle yapıyorum. Olumsuz durumları resmetmiyorum. Bugün burada bu sergiyi açtığımız için çok mutluyuz. Burasını çok seviyorum. Hep burada bir sergi açmak istemiştim” diye konuştu.

Valentina Chernykh, sergide aynı eserde kendi portrelerini resmettikleri iki ayrı çalışmanın yer aldığını söyledi. İki ressamın 33 eserinin yer aldığı My Reflection (Yansımam) isimli sergisi, bir ay boyunca ziyaret edilebilecek.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.