Müzeler Gününde Sedi̇r Adasında Klasi̇k Müzi̇k Keyfi̇

MUĞLA’DA 18 MAYIS MÜZELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ GÖKOVA KÖRFEZİ İÇİNDE YER ALAN ÜNLÜ SEDİR (KLEOPATRA) ADASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Müzeler Gününde Sedi̇r Adasında Klasi̇k Müzi̇k Keyfi̇
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 19.05.2024
3
A+
A-

Muğla’da 18 Mayıs Müzeler Günü etkinliği Gökova Körfezi içinde yer alan ünlü Sedir (Kleopatra) adasında gerçekleştirildi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Sedir Antik Kenti’nde düzenlenen ‘18 Mayıs Müzeler Günü’ etkinliği, Dünya kültür mirasının korunması ve müzeciliğin tanıtılması amacıyla Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) tarafından tüm dünyada ‘18 Mayıs Müzeler Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. ICOM Uluslararası müzeler konseyince 2024 yılı için ana teması ‘Müzelerde Eğitim ve Araştırma’ olarak belirlendi.

Sedir adasındaki Müzeler Günü etkinliği, Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Geleneksel El Sanatları Sergisi ile başladı. Program Antik Kenti gezisi ile devam etti. Etkinliğin sonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğrencilerinin ‘Klasik Müzik Konseri’ ile sona erdi. Sedir adası antik Tiyatroda gerçekleşen klasik müzik konseri esnasında 19 Aralık 2023 tarihinde vefat eden Kazı Başkanı merhum Prof. Dr. Adnan Diler’in fotoğrafı da yer aldı.

Sedir adasındaki etkinliğe, Vali İdris Akbıyık, eşi Sevim Akbıyık, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, Ula Kaymakamı Mehmet Rıdvan Doğan, Ula Belediye Başkanı Mehmet Caner’in katılımıyla klasik müzik konseri, Antik Şehir gezisi ve el sanatları sergisi programı ile tamamlandı.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.