Muğlada Zararlı Kontrolü

MUĞLA TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ, ORTACA’DAKİ NAR, NARENCİYE BAHÇELERİ VE PAMUK TARLALARINDA HASTALIK VE ZARARLI KONTROLÜ YAPMAK ÜZERE SAHA ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Muğlada Zararlı Kontrolü
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 01.07.2024
2
A+
A-

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Ortaca ilçesindeki nar, narenciye bahçeleri ve pamuk tarlalarında hastalık ve zararlı kontrolü yapmak üzere saha çalışmaları gerçekleştirdi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü personeli, nar ve narenciye bahçeleri ile pamuk tarlalarında incelemelerde bulunarak, bitkilerin sağlık durumlarını değerlendirdi. Ekipler, hastalık ve zararlılara karşı alınması gereken önlemleri belirleyerek, üreticilere doğru ilaç ve gübreleme yöntemleri konusunda bilgi verdi. Yetkililer, bu tür saha çalışmaları ile üreticilerin bilinçlendirilmesinin ve verimli tarım uygulamalarının yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini belirtti. Nar ve narenciye bahçelerinde yapılan kontrollerde, hastalık ve zararlılara karşı etkili mücadele yöntemlerinin uygulanmasının, ürün kalitesini ve verimini artıracağı vurgulandı. Pamuk tarlalarında da benzer çalışmalar gerçekleştirilerek, bitkilerin sağlıklı gelişimi için gerekli bakım ve koruma önlemleri üreticilere anlatıldı.

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, bu tür saha çalışmalarına devam ederek, tarımsal üretimin sürdürülebilirliğini ve kalitesini artırmayı hedefliyor.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.