Muğlada Mi̇ni̇k Eller Temi̇z Bi̇r Çevre İçi̇n Boya Tuttu

MUĞLA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDEKİ MUĞLA ULUSLARARASI GENÇLİK MERKEZİ, ÇEVRE BİLİNCİNİ ARTIRMAK VE FARKINDALIK YARATMAK AMACIYLA ÇOCUKLAR VE GÖNÜLLÜ GENÇLERLE “TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ DÜNYA” TEMALI BİR RESİM ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ. ETKİNLİKTE ÇEVRE DOSTU SU BAZLI BOYALAR KULLANILARAK ÇOCUKLAR, GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ KAPSAMINDA YAPILAN KAĞITLARA ÇEVRE KONUSUNDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ RESMETTİLER.

Muğlada Mi̇ni̇k Eller Temi̇z Bi̇r Çevre İçi̇n Boya Tuttu
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 04.06.2024
4
A+
A-

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi, çevre bilincini artırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla çocuklar ve gönüllü gençlerle “Temiz Çevre, Temiz Dünya” temalı bir resim çalışması gerçekleştirdi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Etkinlikte çevre dostu su bazlı boyalar kullanılarak çocuklar, geri dönüşüm atölyesi kapsamında yapılan kağıtlara çevre konusundaki düşüncelerini resmetti. Gün boyunca devam eden duvar boyama etkinliği sırasında Erasmus programı kapsamında Sırbistan, Macaristan, Polonya, Estonya ve Yunanistan’dan gelen gönüllü gençler de çocuklara eşlik etti. Gençlik merkezi bünyesindeki eğitmenler ve gençlik çalışanları, çocuklara yönelik çevre bilinci temalı bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdi.

Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi Çalışanı Mehmet Deveci, “5 Haziran Çevre Günü etkinlikleri kapsamında bir faaliyet gerçekleştirdik. Bir çevre temalı resim çalışması yaptık. Sonrasında çocuklarımız ile birlikte çiçek ve ağaç dikimi gerçekleştirdik. Şimdi de bir sanat atölye çalışmamız var. Bu çalışma kapsamında çocuklarımızın hayal gücünü geliştirebileceği, kendini ifade edebileceği resimlerle dolu bir atölye yapacağız. Eğlenceli ve keyifli bir zaman geçiriyoruz. Katılımda bulunan gönüllü gençlerimize ve bizi her zaman destekleyen İl Müdürümüz Musa Kazım Açıkbaş’a teşekkür ederiz” dedi.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.