Muğlada Engelsi̇z Bi̇lyeler Yarıştı

MUĞLA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN MUĞLA ULUSLARARASI GENÇLİK MERKEZİ, GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ENGELLİ BİREYLER İÇİN BOCCE TURNUVASI DÜZENLEDİ.

Muğlada Engelsi̇z Bi̇lyeler Yarıştı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 18.05.2024
2
A+
A-

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi, gençlik haftası etkinlikleri kapsamında engelli bireyler için bocce turnuvası düzenledi. Turnuvaya gönüllü gençlerin de katılımıyla kıyasıya mücadeleler yaşandı.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen turnuvada, özel gereksinimli bireylerin topluma daha fazla karışıp sosyalleşmeleri ve yaşam kalitelerinin artırılması hedeflendi. Bocce sporu, özel gereksinimli çocukların el, göz ve beyin koordinasyonunun gelişmesine destek olurken, aynı zamanda özgüvenlerinin de artmasına katkı sağlıyor.

Turnuvada yer alan özel öğrencilerden Batuhan Çalık, etkinlikle ilgili duygularını paylaşarak, “Bugün bocce turnuvasında olmaktan çok mutluyum. Bizlere bocce sporunu sevdiren Yasemin hocama çok teşekkür ederim” dedi.

Farkındalık oluşturma amacıyla düzenlenen turnuvada, engelli bireyler hem eğlenceli vakit geçirdi hem de spor yoluyla engellerin aşılabileceğini gösterdi. Etkinlik, katılımcılar ve izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü ve engelli bireylerin sosyal hayata katılımının önemine dikkat çekildi.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.