Muğla Sıtkı Koçman Üni̇versi̇tesi̇nden Oxforda

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ BATI DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ VE METİNBİLİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ BAŞKAN YARDIMCISI DR. ÖĞRETİM ÜYESİ GÜLDEN YÜKSEL

Muğla Sıtkı Koçman Üni̇versi̇tesi̇nden  Oxforda
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 07.05.2024
3
A+
A-

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyesi ve Metinbilim Enstitüsü Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Gülden Yüksel, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Bursu kapsamında İngiltere’nin Oxford Üniversitesine gitmeye hak kazandı.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Sosyal bilimler alanında bir ilk

Bu görevlendirme ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde bir ilk yaşandı. MSKÜ’de daha önce mühendislik alanında Oxford’da öğrenim gören ve doktora sonrası çalışmada bulunan 2 akademik eleman olmuş, fakat Sosyal Bilimler alanında Oxford’da doktora sonrası çalışma yapan olmamıştı.

Burs kazanan MSKÜ öğretim üyesi Dr. Öğretim Üyesi Gülden Yüksel, İngiliz Romanı alanında çalışmalarını, bir yıl süreyle dünyanın en eski ve en iyi üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi’nde gerçekleştirecek.

Dr. Gülden Yüksel, Oxford’daki çalışmalarına 1 Eylül 2024 günü başlayacak ve bu çalışmalar 31 Ağustos 2025 gününe kadar devam edecek.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.