Msküye Mekanda Eri̇şi̇lebi̇li̇rli̇k “Turuncu Bayrak” Ödülü Veri̇ldi̇

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ (MSKÜ) FETHİYE ZİRAAT FAKÜLTESİ, YÜKSEKÖĞRETİM KURUMU (YÖK) TARAFINDAN HER YIL VERİLEN “ENGELSİZ ÜNİVERSİTE BAYRAK VE NİŞAN ÖDÜLLERİ” ÇERÇEVESİNDE “MEKANDA ERİŞİLEBİLİRLİK TURUNCU BAYRAK” ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

Msküye Mekanda Eri̇şi̇lebi̇li̇rli̇k “Turuncu Bayrak” Ödülü Veri̇ldi̇
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 11.06.2024
4
A+
A-

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Fethiye Ziraat Fakültesi, Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından her yıl verilen “Engelsiz Üniversite Bayrak ve Nişan Ödülleri” çerçevesinde “Mekanda Erişilebilirlik Turuncu Bayrak” ödülüne layık görüldü.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

YÖK, engelli bireylerin yükseköğretime tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak amacıyla yükseköğretim kurumlarının çalışmalarını değerlendiriyor. Bu değerlendirmeler sonucunda, 2024 Yılı Engelsiz Üniversite Bayrak ve Nişan Ödülleri; Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak), Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak) ve Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik (Mavi Bayrak) olmak üzere üç kategoride veriliyor. MSKÜ Fethiye Ziraat Fakültesi, bu değerlendirmeler sonucunda “Mekanda Erişilebilirlik Turuncu Bayrak” ödülüne layık görüldü.

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, engelli öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almaları için önemli çalışmalara imza attıklarını vurgulayarak, bu kapsamda yürütülen çalışmalara katkı sağlayan Üniversite Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü, akademik ve idari personel ile tüm öğrencilere teşekkür etti. Prof. Dr. Kaçar, bu ödülün üniversitenin erişilebilirlik konusundaki kararlılığını ve başarılarını gösterdiğini belirtti.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.