Msküde Korolar Şenli̇ği̇ Coşkuyla Tamamlandı

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ (MSKÜ) EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN VE MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLEN 2’İNCİ MUĞLA KOROLAR ŞENLİĞİ, MUHTEŞEM BİR ÖDÜL TÖRENİYLE SONA ERDİ.

Msküde Korolar Şenli̇ği̇ Coşkuyla Tamamlandı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 09.05.2024
4
A+
A-

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ev sahipliğinde düzenlenen ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen 2’inci Muğla Korolar Şenliği, muhteşem bir ödül töreniyle sona erdi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ve Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) koordinasyonunda gerçekleşen şenlik, 34 koro ve bin 100 öğrencinin katılımıyla büyük bir coşkuyla geçti. Muğla ilinin farklı ilçelerinden gelen okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim seviyesindeki koroların sahne aldığı etkinlik, açılış konuşmalarıyla başladı. MSKÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Korosu’nun performansıyla devam etti.

Şenliğin ikinci gününde, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi GSEB Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi Salih Aydoğan tarafından “Müzik Eğitimcisiyiz 10 Parmağımızda 10 Marifetimiz” adlı seminer verildi. Öğrencilerin müzik performansları dinleyicilere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

Programın son gününde, 34 koronun şeflerine MSKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sülün, MSKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Raşit Işık, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Şamil Türkay Aktürk ve BİLSEM Müdürü Bekir Cevizci tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Programa MSKÜ yöneticileri, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, BİLSEM Müdürü Bekir Cevizci, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 6-7-8 Mayıs tarihlerinde düzenlenen etkinlik, katılımcılar tarafından büyük ilgi ve memnuniyetle karşılandı.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.