Msküde Hemşi̇reli̇k Haftası Kutlandı

MSKÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ TARAFINDAN MUĞLA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ VE ÖĞRENCİ HEMŞİRELİK TOPLULUĞU İŞ BİRLİĞİYLE 4. HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.

Msküde Hemşi̇reli̇k Haftası Kutlandı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 14.05.2024
1
A+
A-

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi (MEAH) Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü ve Öğrenci Hemşirelik Topluluğu iş birliğinde Hemşirelik Haftası Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonunda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlik, öğrenciler, hemşireler, hastane yöneticileri, akademik ve idari kadro tarafından yoğun ilgi gördü.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Etkinliğe Uluslararası Hemşireler Birliği (ICN) 2024 “Hemşirelerimiz Geleceğimiz: Bakımın Ekonomik Gücü” teması damga vurdu. Programda, Öğrenci Hemşirelik Topluluğu Başkanı Ayça Demirel, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Özlem Palancıoğlu, MSKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Media Subaşı Baybuğa, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Turhan Togan ile MSKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Gider günün anlam ve önemine ilişkin açılış konuşması gerçekleştirdi.

Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Media Subaşı Baybuğa, ICN’nin aralıklı olarak belirlediği temalarda artan bakım maliyetlerine dikkat çektiğini, ICN 2024 temasının “Hemşireler Geleceğimiz: Bakımın Ekonomik Gücü” olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Baybuğa, hemşireliğin bakım ve bilimi bütünleştiren çok yönlü bir sağlık disiplini olduğunu, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmada hemşirelerin rolü, artan küresel sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasında sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi ve bakımın ekonomik gücüne vurgu yaptı. Prof. Dr. Media Subaşı Baybuğa, etkinliği düzenleyen komite üyeleri, katkı sağlayan paydaşlara teşekkür ederek, hemşire ve hemşire adaylarının hemşireler gününü kutladı.

MEAH Başhekimi, MEAH Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü, Sağlık Bilimleri Dekanı günün anlamına yönelik yaptıkları konuşmalarında; hemşirenin ekip içerisindeki rolü, sağlık hizmetlerinin sunumunda ön safhalarda yer alarak olağanüstü durumlarda gösterdikleri başarı ve hemşirelik eğitiminin kalitesinin arttırılmasına yönelik akreditasyon çalışmalarına dikkat çekti.

Düzenlenen panel moderatörü ve Hemşirelik Haftası Komisyon Başkanı Doç. Dr. Fatma Birgili, “Hemşirelerimiz Geleceğimiz: Bakımın Ekonomik Gücü” başlıklı sunumunu yaparak panelin temasına dikkat çekti. Sonrasında Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Orgun çevrimiçi bağlanarak “Hemşirelik Eğitiminin Sağlık Maliyetine Katkısı” konulu konferans verdi. “İyi Uygulama Örnekleri: Deprem Bölgesi Acil Afet Yönetimi” konulu konferansta ise Hemşire Tahir Divanoğlu, Hemşire Mukaddes Bozoğlan ve Hemşire Özgür Özcan, hemşirelerin deprem sürecindeki deneyimlerini anlattı.

Panelden sonra MSKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde Doktorasını bitiren öğretim elemanları Öğretim Görevlisi Dr. Mehtap Çullu, Öğretim Görevlisi Dr. Selda Cerim, Araştırma Görevlisi Dr. Cemile Çelebi, Araştırma Görevlisi Dr. Cansu Güler, Araştırma Görevlisi Dr. Nihan Korkmaz ve Öğretim Görevlisi Dr. Derya Demir Uysal için plaket töreni düzenlendi.

Tören sonrasında, Sağlık, İyilik, Mutluluk Adına (SİGMA) Topluluğu’nun hareketli dans gösterisi sergilendi. Etkinlik sonunda düzenleme kuruluna teşekkür belgeleri takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.