Mi̇ni̇kler Çöpün Serüveni̇ni̇ Yeri̇nde Öğrendi̇

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MENTEŞE KATI ATIK DÜZENLİ DEPOLAMA TESİSİ İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI. TESİSİ ZİYARET EDEN ÖĞRENCİLERE ÇÖPLERİN NASIL BERTARAF EDİLDİĞİ DETAYLI OLARAK ANLATILDI.

Mi̇ni̇kler Çöpün Serüveni̇ni̇ Yeri̇nde Öğrendi̇
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 15.05.2024
3
A+
A-

Menteşe Türdü 100.Yıl İlköğretim Okulu öğrencileri Menteşe Katı Atık Düzenli Depolama Tesisini ziyaret etti ve çöpün serüvenini Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Mühendislerinden dinledi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Türdü 100. Yıl Okulundan gelen talep üzerine Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi minik öğrencileri ağırladı. 160 öğrenci, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda görevli Çevre Mühendisleri eşliğinde tesiste gezdi. 1. ve 2. sınıfta eğitim gören 160 öğrenciye, oluşan çöplerin Menteşe Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’ne getirilerek burada plastik, kağıt, poşet ve metal atıklarının mekanik ön işlem tesisinde nasıl ayrıştırıldığı anlatıldı. Daha sonra çocuklara geriye kalan atıkların lota kamyonlarla nasıl taşındığı, lot içerisinde depolanan atıkların çürümesi sonucunda oluşan metan gazının gaz balonuna alındığı yerinde gösterildi.

Menteşe’de şehir merkezinden görülen büyük balonu hep merak ettiklerini söyleyen çocuklar bu balonda metan gazının biriktiği ve çöpten evlerde kullandıkları elektriğin üretildiğini yerinde öğrendiler.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.