Menteşede Egeden Tekeye Türkü Dolu Bi̇r Gece

MENTEŞE BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU’NUN EGE’DEN TEKE’YE İSİMLİ KONSERİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Menteşede Egeden Tekeye Türkü Dolu Bi̇r Gece
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 08.05.2024
1
A+
A-

Menteşe Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu’nun Ege’den Teke’ye isimli konseri Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Menteşe Belediyesi Türk Halk Müziği kursiyerlerinden oluşan ve sanatçı Hamdi Demirtaş’ın şefliğinde icra edilen konserde, Teke yöresi ismiyle bilinen Fethiye bölgesinin türküleri seslendirildi.Toplam 39 eserin seslendirildiği ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konseri, Menteşe Belediye Başkanı Şehir Plancısı Gonca Köksal da vatandaşlar ile birlikte izledi.

Konser için topluluk adına Şef Hamdi Demirtaş’a teşekkür çiçeği takdim eden Başkan Köksal, “Menteşe Belediyesi olarak mirasına sahip çıkan çağdaş bir kent kimliği için, sosyal ve kültürel etkinliklerinin öneminin farkındayız. Sanatın en önemli kolu olan müziğin, yaşam kültürlerinin paylaşılmasındaki, insanları bir araya getirmedeki gücüyle hep birlikte müzik dolu coşkulu bir akşam yaşadık. Bu güzel gecede emeği olan belediyemizin Türk Halk Müziği Topluluğu üyelerine, müzisyenlere ve Şef Hamdi Demirtaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.