Meahta Hasta Bakımında Güvenli̇ Hava Yolu Yöneti̇mi̇ Eği̇ti̇mi̇ Veri̇ldi̇

MUĞLA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE, SAĞLIKTA KALİTE STANDARTLARININ TEMEL HEDEFİ OLAN “HASTA VE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ”NİN SAĞLANMASI AMACIYLA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK HASTA BAKIMINDA GÜVENLİ HAVA YOLU YÖNETİMİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. EĞİTİM, ANESTEZİ YOĞUN BAKIM SORUMLULARI UZM. HEMŞİRE ŞEHNAZ KÖSEOĞLU, NİGAR KAÇAR VE ANESTEZİ TEKNİSYENİ SADİ TAVŞANLI TARAFINDAN MAKETLER KULLANILARAK UYGULAMALI OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Meahta Hasta Bakımında Güvenli̇ Hava Yolu Yöneti̇mi̇ Eği̇ti̇mi̇ Veri̇ldi̇
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 10.06.2024
1
A+
A-

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Sağlıkta Kalite Standartlarının temel hedefi olan “Hasta ve Çalışan Güvenliği”nin sağlanması amacıyla sağlık çalışanlarına yönelik hasta bakımında güvenli hava yolu yönetimi eğitimi düzenlendi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Eğitim, Anestezi Yoğun Bakım Sorumluları Uzm. Hemşire Şehnaz Köseoğlu, Nigar Kaçar ve Anestezi Teknisyeni Sadi Tavşanlı tarafından maketler kullanılarak uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Eğitimde, bilinç kaybı, kardiyak arrest, travma gibi çeşitli nedenlerle havayolu tıkanıklığı yaşayan ya da cerrahi girişim öncesi anestezi uygulamaları nedeniyle kendi kendine soluk alıp verme işlevini yerine getiremeyen hastaların bakımına odaklanıldı. Bu tür kritik durumlarda havayolu açıklığını sağlamak için uygun yöntemlerin uygulanması ve bu süreçlerin izlenmesi, sağlık çalışanları için hayati önem taşıyor.

Eğitimin amacı, sağlık çalışanlarının güvenli hava yolu yönetiminde pratik deneyim kazanarak, bu tür acil durumlarda doğru ve etkili müdahalelerde bulunabilmelerini sağlamaktı. Eğitim süresince katılımcılar, maketler üzerinde uygulamalı olarak çalışarak önemli beceriler edindiler.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.