Mavi̇ Yolculuğun Kalbi̇ndeki̇ Bayrak

HER YIL BİNLERCE YERLİ VE YABANCI TURİSTİN TEKNE TURUNA ÇIKTIĞI, TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ MAVİ YOLCULUK ROTASI ÜZERİNDE ALAN VE KUMU İLE ANTİK DÖNEME AİT YAPILARI İLE ÜNLÜ KLEOPATRA ADASI OLARAK DA BİLİNEN SEDİR ADASI’NIN YANINDAKİ ‘FENER ADASI’NA DİKİLEN TÜRK BAYRAĞI’NIN YIRTIK OLMASI BÖLGEYE TATİLİ İÇİN GELEN VATANDAŞLARIN TEPKİSİNİ ÇEKİYOR.

Mavi̇ Yolculuğun Kalbi̇ndeki̇ Bayrak
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 08.06.2024
5
A+
A-

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin tekne turuna çıktığı, Türkiye’nin en önemli mavi yolculuk rotası üzerinde alan ve kumu ile antik döneme ait yapıları ile ünlü Kleopatra Adası olarak da bilinen Sedir Adası’nın yanındaki ‘Fener Adası’na dikilen Türk Bayrağı’nın yırtık olması bölgeye tatili için gelen vatandaşların tepkisini çekiyor.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Deniz Feneri’nin bulunduğu adaya kimin tarafından dikildiği bilinmeyen Türk Bayrağı’nın rüzgâr nedeniyle yıpranması duyarlı bir vatandaşın dikkatini çekti. Bölgeye tatile gelen Türk vatandaşı, cep telefonu ile videosunu çektiği solmuş ve yırtılmış olan Türk Bayrağının değiştirilmesi konusunda yetkililerden Türk Bayrağına karşı daha duyarlı olmalarını istedi.

Bölgeye tatile gelen Türk vatandaşı yetkililere yaptığı çağrıda, “Burası dünyaca ünlü Gökova Körfezindeki Kleopatra, yani Sedir Adası’nın bulunduğu bölgedeyiz. Görülen ada da Sedir Adası’nın karşısında bulunan Fener adası. Dikkatimi çekti ve paylaşmak istedim. Türk Bayrağı var burada. Dalgalansın diye asılmış. Ne yazık ki bayrağın rengi solmuş. Yetkililere buradan sesleniyorum. Buraya çok sayıda turist geliyor, yüzlerce, binlerce. Bayrağımızın bu şekilde dalgalanması üzücü. Yenisi ile inşallah en kısa zamanda değiştirirler. Yetkililere buradan sesleniyorum. Herkese iyi tatililer” dedi.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.