Marmari̇ste Derelerde İki̇li̇ Mücadele

AYDIN (İHA) – MARMARİS BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ VE MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ DERELERDE KOKU VE SİVRİSİNEK OLUŞUMUNUN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ORTAK ÇALIŞMA BAŞLATTI.

Marmari̇ste Derelerde İki̇li̇ Mücadele
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 14.05.2024
3
A+
A-

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri derelerde koku ve sivrisinek oluşumunun önüne geçmek için ortak çalışma başlattı.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Yaz aylarında artan nüfusuyla dev bir kent haline gelen Marmaris’i temiz tutmak için Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri 7/24 kesintisiz hizmet veriyor. Bu doğrultudaki çalışmalardan en önemlisi olan dere ve kanal temizlikleri de aralıksız devam ediyor. Temizlik ekipleri derelerdeki çevresel ve insan kaynaklı çöpleri toplarken, yeni bir çalışmanın da ilk adımı atıldı. Temizlik İşleri personeli dereleri temizledikten sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki vektörle mücadele ekipleri de sivrisinek ve diğer haşerelere karşı ilaçlama yapıyor.

Dere yataklarının içinde yağışların azalmasıyla birlikte biriken yosun ve balçık gibi oluşumları temizlenirken, akıntıyla gelen miller de araçlarla belli noktalara toplanarak kepçe yardımıyla bertaraf ediliyor. Ayrıca insan kaynaklı atıklar da tek tek toplanıyor. Marmaris Belediye Temizlik İşleri ekiplerinin çalışmasını tamamlamasının ardından devreye Büyükşehir ilaçlama ekipleri giriyor. Biyolojik larvasitlerle, doğaya zarar vermeden sivrisinek larvalarını önlemek için ilaçlama yapan ekipler en uç noktalara kadar çalışma gerçekleştiriyor.

Temizlik İşleri Müdürü Zafer Yılmaz, dere temizliği çalışmalarında Muğla Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ ekipleriyle koordinasyon içinde hareket edildiğini belirterek “Hem temizlik hem de ilaçlama yaparak iki işi aynı anda çıkarıyoruz. Böylelikle hem zamandan tasarruf ediyoruz hem de koku, kötü görüntü ve sivrisinek oluşumunun önüne geçiyoruz” dedi.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.