Marmari̇si̇n Çöp Avcıları 150 Torba Atık Topladı

MUĞLA’NIN MARMARİS İLÇESİNDE ÇEVREYE KARŞI DUYARLILIĞIYLA TANINAN AVCI ÇİFTİ YİNE FARKLI BİR EYLEME İMZA ATTI. 1 AYDA KOYLARDA TEMİZLİK YAPAN İMDAT VE YILDIZ AVCI, 150 TORBA ATIĞI MARMARİS BELEDİYESİ TEMİZLİK ÇALIŞANLARINA TESLİM ETTİ.

Marmari̇si̇n Çöp Avcıları 150 Torba Atık Topladı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 26.05.2024
2
A+
A-

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çevreye karşı duyarlılığıyla tanınan Avcı çifti yine farklı bir eyleme imza attı. 1 ayda koylarda temizlik yapan İmdat ve Yıldız Avcı, 150 torba atığı Marmaris Belediyesi temizlik çalışanlarına teslim etti.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Marmaris koylarında gönüllü temizlik yapan Yıldız ve İmdat Avcı çifti son 1 ayda Türkü Ozan isimli tekneleriyle Marmaris’in koylarını dolaştı. Her sene koy temizliğini rutin hale getiren Avcı çifti koylardan battal boy büyüklüğündeki 150 torba çöpü Marmaris’te kıyıya çıkardı. 70 yaşındaki İmdat Avcı ve 51 yaşındaki eşi Yıldız Avcı’yı Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Zafer Yılmaz ve vatandaşlar çiçekle ve davul zurnayla karşıladı.

Marmaris Belediyesi temizlik işleri ekiplerinin indirdiği çöpler belediye çöp kamyonu ile katı atık tesisine götürüldü. Marmaris Belediyesi olarak Avcı çiftinin her zaman yanında olduklarını söyleyen Zafer Yılmaz, “Doğanın ve çevrenin korunması noktasında gösterdikleri özverili çabadan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hiçbir maddi beklenti gözetmeksizin yaptıkları temizliğin karşılığını sevgi ve insanların destekleriyle almak istediklerini belirten Yıldız Avcı ise her sene olduğu gibi bu yıl da bütün koylarda temizlik yaptıklarını belirterek tüm vatandaşların doğaya karşı duyarlı olması gerektiğini söyledi. Yıldız Avcı, “Çevreye hepimizin sahip çıkması lazım. Temiz çevre temiz toplum demektir. Eğitim demektir, sağlık demektir. Doğa bize verilen en büyük nimettir” diyerek düşüncelerini paylaştı.

40 yıldır Marmaris’te yaşayan ve 27 senedir de çevre temizliği yapan İmdat Avcı ise karadan ve denizden temizliğe devam edeceklerini ifade etti.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.