Klasik otomobiller Bodrum’da yarıştı

Klasik otomobiller Bodrum’da yarıştı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 04.06.2024
504
A+
A-

26. Batı Anadolu Rallisi, Hapimag Sea Garden Resort Bodrum ev sahipliğinde gerçekleşti. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nu (TOSFED) ve FIVA’nın (Fédération Internationale des Véhicules Anciens) Türkiye temsilcisi olarak Türkiye’deki Klasik Otomobil Sporları adına organizatör kulüp lisansına sahip olan Klasik Otomobil Kulübü’nün; 26. Batı Anadolu Rallisi Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’un ana sponsorluğunda ve MESA ve ICRYPEX’ in katkılarıyla gerçekleştirildi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

1-2 Haziran tarihleri arasında düzenlenen rallide 1950’li modellerden, 1980’li modellere, hemen her markadan, her biri döneminin özelliklerini taşıyan 85 klasik otomobil yarıştı. Birbirinden güzel klasik otomobiller Bodrum yollarında ve Bodrum’un eşsiz doğasında nostalji rüzgârı estirdi.

Bodrum’un eşsiz koylarından Yalıçiftlik’te yıl boyunca misafirlerini ağırlayan Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, bu yıl da Klasik Otomobil Kulübü’nün düzenlediği Batı Anadolu Rallisine ev sahipliği yaptı.

Aralarında birbirinden değerli döneminin ikonik araçlarının da bulunduğu toplam 85 klasik model otomobilin katıldığı yarış 1-2 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Klasik otomobil severlerin yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancı turistin de yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, 2 Haziran Pazar akşamı düzenlenen gala yemeği ve ödül töreniyle son buldu.

Yarış heyecanını paylaşan 85 araç içinden yarışı birinci tamamlayan pilot ve co-pilot ekibi Selim ve Handan Bacıoğlu oldu. Mehmet Hüzmen ve Gökhan Onur ikinci, Burak Dağaltı ve Fulden Dağaltı ise üçüncülük elde etti.

Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Sencer Sivridağ organizasyona ilişkin yaptığı açıklamada, 3 yıl aradan sonra tekrar Bodrum’da olmaktan dolayı mutlu olduklarını ve Hapimag Sea Garden’ın klasik severler   için özel bir yeri olduğunu belirterek, “Bodrum bize eşsiz parkurlar, çok güzel rotalar sunuyor. Sevdiklerimizle ve klasiklerimizle güzel anılar biriktiriyoruz. Başta ana sponsorlarımız Hapimag Sea Garden, Mesa ve Icrypex olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Hapimag Türkiye, İspanya, Hollanda, Portekiz Operasyonları Ülke Direktörü Kerem Demirkol, bu yıl 30’uncu kuruluş yıl dönümünü kutlayan tesisin her alanda olduğu gibi önemli spor organizasyonlarına ev sahipliği konusunda da sürdürülebilirliği ön planda tuttuğunu söyledi. Demirkol, “Ege Bölgesi’nin kapasite olarak en büyük turizm tesislerinden biriyiz. Kurulduğumuz günden bu yana kültür-sanat ve spor alanlarında pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptık. Klasik Otomobil Kulübü’nün bu yıl 26’ncısını gerçekleştirdiği Batı Anadolu Rallisi de uzun yıllardır destek verdiğimiz organizasyonların başında geliyor. Bu yıl 30. yılımıza özel ayrıca bir ralli düzenlenmesi bizler için ayrı bir önem taşıyor. Özellikle klasik otomobil severlere unutulmaz bir deneyim yaşatan ralliye ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Spora olan desteğimiz önümüzdeki yıllarda da sürecek…” diye konuştu.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.