Kış Kursları Sergi̇si̇nde El Emeği̇ Göz Nuru Eserler Görücüye Çıktı

MENTEŞE BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ KIŞ KURSLARI SERGİSİ, KONAKALTI İSKENDER ALPER KÜLTÜR MERKEZİ’NDE AÇILDI. SERGİDE, MENTEŞE BELEDİYESİ KURSİYERLERİNİN EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLERİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU.

Kış Kursları Sergi̇si̇nde El Emeği̇ Göz Nuru Eserler Görücüye Çıktı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 28.05.2024
1
A+
A-

Menteşe Belediyesi’nin düzenlediği Kış Kursları Sergisi, Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi’nde açıldı. Sergide, Menteşe Belediyesi kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserleri sanatseverlerle buluştu.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Kış kursları sergisinde enstrüman, mozaik, ebru ve resim dahil 18 farklı branşta eğitim alan bin 400 kursiyerin eserleri sergilendi. Serginin açılışında konuşan Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Merve Fidem Barut, eğitime ve sanata değer veren toplumların geleceğe umutla baktığını vurguladı. Barut, “Biz de belediye olarak, her yaştan insanımıza yönelik kurslar ve sanatsal etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz 18 farklı branştaki kış kurslarımıza yoğun bir katılım oldu. Kursiyerlerimiz, aldıkları eğitimler ve disiplinli çalışmaları sonucunda yeteneklerini ortaya koydular. Artık el emeği eserler oluşturuyor, gitar çalıyor, dans ediyorlar. Buradaki eserler, kursiyerlerimizin ne kadar becerikli ve azimli olduğunun da göstergesidir. Kentimiz ve halkımız için her alanda çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Başkan Yardımcısı Barut’un konuşmasının ardından, Menteşe Belediyesi kursiyerlerinin hazırlamış olduğu müzik, halk oyunları ve temsili kına gecesi gösterileri sahnelendi. Sergiyi ziyaret edenler, kursiyerlerin yeteneklerini sergilediği bu renkli etkinliklerle keyifli anlar yaşadı.

Menteşe Belediyesi, sanat ve eğitim alanında düzenlediği kurslar ve etkinliklerle, kentte yaşayan her yaştan bireyin sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmayı sürdürüyor.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.