İlkokul Öğrenci̇leri̇ni̇n Geri̇ Dönüşüm Projesi̇ Engelli̇ Çocuklara Umut Oluyor

MUĞLA (İHA) – MUĞLA’NIN ORTACA İLÇESİNDEKİ CENGİZ TOPEL İLKOKULU’NUN “GERİ DÖNÜŞÜM PROJESİ” HEM DOĞAYI KORUYOR HEM DE ENGELLİ ÇOCUKLARA UMUT OLUYOR.

İlkokul Öğrenci̇leri̇ni̇n Geri̇ Dönüşüm Projesi̇ Engelli̇ Çocuklara Umut Oluyor
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 21.05.2024
2
A+
A-

Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Cengiz Topel İlkokulu’nun “Geri Dönüşüm Projesi” hem doğayı koruyor hem de engelli çocuklara umut oluyor.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Ortaca’da 2018 yılından bu yana devam eden ve “Ortaca’da Evimiz, Temiz Kalsın Çevremiz” projesi, sıfır atık hedefine katkı sağlamaya devam ediyor. Evlerde biriken bitkisel atık yağların geri dönüşüme kazandırılması amacıyla yürütülen proje, Cengiz Topel İlkokulu öğrencileri ve gönüllülerin desteğiyle de farkındalık oluşturdu. Proje kapsamında toplanan 5,5 ton bitkisel atık yağ, geri dönüşümle ekonomiye ve çevreye kazandırılırken, toplanan yağlar sayesinde, Köyceğiz Gölü büyüklüğünde bir alanı kaplayan temiz su kaynağının korunması da sağlanmış oldu.

Cengiz Topel İlkokulu’nda öğretmen Kamil Karakaş ve minik öğrencileri, geri dönüşümle elde edilen gelirle tekerlekli çocuk sandalyesi satın alarak, bedensel engelli çocukların hayatına dokundu. İlkokul öğrencilerinin örnek davranışı takdir toplarken, beş engelli çocuğun günlük yaşamda karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine de yardımcı oldu. Vatandaşların da takdirini toplayan proje, çevreyi korumanın yanı sıra aynı zamanda toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın da önemine dikkat çekiyor.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.