Hastanenin “ACİL YIKILMASI GEREKLİ” Rapor Sümen Altı mı Yapıldı?

Bu İddialar Doğru Çıkarsa Çok Baş Ağrıtacak. Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu-BASK’a bağlı Birlik Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Abdullah Gül; “Devletin makamını esnaf ve koltuk sevdasına peşkeş çekenlerle mücadelemiz adalet önünde hesap verene kadar devam edecek… ” dedi.

Hastanenin “ACİL YIKILMASI GEREKLİ” Rapor Sümen Altı mı Yapıldı?
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 30.04.2024
602
A+
A-

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu-BASK’a bağlı Birlik Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Abdullah Gül tarafından yapılan yazılı açıklamada Hatay depreminde birçok hastanenin yıkıldığına dikkat çekti. Birlik Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Abdullah Gül açıklamasının başında; “6 Şubat Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde yaşanan depremde on binlerce insanımızı kaybettiğimiz gibi yüz binlerce vatandaşımızda yaralandı. Yaralananlardan çoğu hayatına şuan ya protez ile devam ediyor yada protez derdinde. Bu acı kayıpların yaşanmasının sebebi yaşanan depremin boyutu olmakla beraber büyük kısmı ihmaller, alınmayan önlemler ve rant uğruna göz yumulan kanunsuzluklardır. Bu kayıpların sebeplerinin en başında yıkılan veya ağır hasar alarak hizmet veremeyen hastaneler olmuştur. Yıkılan veya ağır hasar alan hastanelerin enkazında yüzlerce vatandaşımız son nefesini verirken, kapısında enkazdan kurtulup ilk yardım alamadığı için binlerce insanımız hayatlarını kaybetmiş veya bir uzvunu kaybetmek durumunda kalmıştır…” dedi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Muğla Hastaneleri Depreme Dayanıklı mı?

Birlik Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Gül, Muğla’da da deprem gerçeğine dikkat çekerek; “Afet anında ayakta kalması gereken sağlık kurumlarımız neden yıkıldı? Cevabı çok basit, Devletin kendilerini halka hizmet etsinler diye atandıklarını unutan, koltuk sevdalısı rantçı bürokratlar. Hatay da yaşayan bu zihniyet maalesef ki ilimiz Muğla’da da iş başında…” dedi.

Depreme Dayanıklılık Raporu Korkunç…

2018 yılında Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinin faaliyete girmesi ile Menteşe Devlet Hastanesi kapandığının bilgisini veren Gül çok dikkat çeken bir iddiada bulundu; “Kapanan bina için şubat ayında deprem tahkik raporu için çalışma başlatıldı. Çalışmayı o dönemde 60 bin lira ihale karşılığında Sıtkı Koçman Üniversitesi kazandı. Daha rapor sonucunu beklemeyen dönemin bürokratları rantçıların baskısına dayamayarak Sağlık Bakanlığına ruhsat için nisan ayları gibi başvuruda bulundular. 2018 ortalarında rapor sonuçları çıktı. Maalesef çıkan tablo korkunçtu. Bloklardan iki tanesinin yıkılması gerektiği, bir tanesinin ACİL YIKILMASI gerektiği, bir bloğunda depreme dayanıksız olduğu ve güçlendirme gerektiğini ortaya koydu…”

“ACİL YIKILMASI GEREKLİ” Rapor Sümen Altı mı Yapıldı?

“Koltuk ve esnaf sevdalısı bürokratlarımız ne mi yaptı?” sorusunu soran Birlik Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Gül’ün açıklaması şu şekilde devam etti; “Bu korkunç raporu tabiri caiz ise sümen altı yapıldı ve hastanenin açılması için ellerindeki devletin tüm imkânlarını kullanarak açılması için devam ettiler. Daha yetmedi Sağlık Bakanlığından 2018 yılında 800 bin lira ödenek çıkartarak boya badana işlerine kullandılar. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını makyaja kullanıp insanlarımınız canını hiçe saydılar. Sendika avukatımız Mehmet Şükrü Yılmaz aracılığıyla görevini kötüye kullanıp kamu zararı oluşturan dönemin bürokratları hakkında Muğla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurumuzu bulunduk…”

Makamlar Sizlere Halka Hizmet Edin Diye Veriliyor…

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu-BASK’a bağlı Birlik Sağlık Sen Muğla İl Başkanı Abdullah Gül tarafından yapılan yazılı açıklamasının sonunda ise; “Biz BASK olarak her daim bilimin ve insanlarımızın canını hiçe sayanlarla mücadelemiz her alanda devam edecek. Kanun önünde hesap verene kadar. Buradan kamu kurumlarındaki bürokratlara seslenmek istiyorum. Bu makamlar sizlere halka hizmet edin diye veriliyor. Rant ve makam sevdanıza değil. Attığınız her imzanın, verdiğiniz her yanlış kararın kanun önünde bir karşılığı var. Birlik Sağlık Sen olarak tüm Türkiye’de kanunsuzların karşısında mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımla…” ifadeleri yer aldı.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.