Deni̇ze Dökülen Küller “Sağlık” Tartışmasına Sebep Oldu

MUĞLA’NIN MARMARİS İLÇESİNDE ÖNCEKİ GÜN BİR GRUP İNGİLİZ TURİSTİN, ÖLEN YAKINLARININ KÜLLERİNİ DENİZE DÖKMESİNİN ARDINDAN YAŞANAN TEPKİLER ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPAN UZMANLAR, BİN 200 DERECEYİ BULAN SICAKLIKTA YANAN HİÇBİR ŞEYDE BAKTERİ BULUNMADIĞINI SÖYLERKEN, DENİZDEN ALINAN NUMUNELERİN DE MAVİ BAYRAKLI SAHİLLERDEN ALINAN RUTİN NUMUNE ALIM İŞLEMİ OLDUĞU ÖĞRENİLDİ.

Deni̇ze Dökülen Küller “Sağlık” Tartışmasına Sebep Oldu
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 14.05.2024
3
A+
A-

Muğla’nın Marmaris ilçesinde önceki gün bir grup İngiliz turistin, ölen yakınlarının küllerini denize dökmesinin ardından yaşanan tepkiler üzerine açıklama yapan uzmanlar, bin 200 dereceyi bulan sıcaklıkta yanan hiçbir şeyde bakteri bulunmadığını söylerken, denizden alınan numunelerin de mavi bayraklı sahillerden alınan rutin numune alım işlemi olduğu öğrenildi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Marmaris Uzunyalı sahilinde bir grup İngiliz, ülkelerinde ölen yakınlarının küllerini denize bıraktı. Öldükten sonra yakılan şahsın küllerinin bir kısmı Marmaris’i çok sevdiği için yakınları tarafından düzenlenen törenle denize döküldü. Olayı gören bazı vatandaşlar ise kıyıya bu kadar yakın şekilde ölmüş bir insanın küllerinin denize atılmasının sağlık açısından zararlı olabileceğini ifade etti. Sosyal medyada da gündem olan ve yaşanan tepkilerin ardından açıklama yapan uzmanlar ise 900 ile bin 200 derece sıcaklıkta yanan hiçbir şeyde virüs, bakteri gibi sağlığa zararlı organizmaların yaşamayacağını belirtti. Ayrıca İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından denizden alınan numunelerin olayla hiçbir ilgisinin olmadığı, mavi bayraklı sahillerde rutin numune alım işlemi olduğu öğrenildi.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.