Datça İnbükü Tabi̇at Parkında Dünya Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ Düzenlendi̇

MUĞLA İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ DATÇA ŞEFLİĞİ, AKDENİZ KORUMA DERNEĞİ VE MARMARİS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİYLE, 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KAPSAMINDA İNBÜKÜ TABİAT PARKI’NDA ANLAMLI BİR ETKİNLİK DÜZENLENDİ.

Datça İnbükü Tabi̇at Parkında Dünya Çevre Günü Etki̇nli̇ği̇ Düzenlendi̇
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 05.06.2024
1
A+
A-

Muğla İl Şube Müdürlüğü Datça Şefliği, Akdeniz Koruma Derneği ve Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında İnbükü Tabiat Parkı’nda anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Etkinlikte, çocuklarla birlikte doğaya dost gelecek nesiller yetiştirmek amacıyla İnbükü Tabiat Parkı’nda bir araya gelindi. Akdeniz Koruma Derneği, öğrencilere Datça-Bozburun Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. Öğrenciler, çevre koruma bilincinin geliştirilmesi amacıyla deniz ekosistemi hakkında bilgilendirildi. İnbükü plajında, dernek yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte temizlik yapıldı. Bu faaliyet sırasında deniz ekosistemine dikkat çekildi ve deniz canlılarının korunmasının önemi vurgulandı. Öğrenciler, geri dönüştürülmüş tişörtler üzerine deniz canlıları çizimleri yaparak çevre kirliliği ve denizlerdeki atıklar konusunda farkındalık kazandı.

Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Akdeniz Koruma Derneği yöneticilerine, etkinlikte öğrencilere refakat eden öğretmenlere ve çevre temizliği konusunda yardımcı olan Marmaris Belediyesi’nin çöp toplama ekibine teşekkür edilirken, Muğla İl Şube Müdürlüğü Datça Şefliği yetkilileri öğrencilere duydukları minnettarlığı dile getirdi. Çocukların çevre koruma bilinci kazanmasında önemli bir adım olarak değerlendirilen etkinlikte katılımcılar doğa ile iç içe bir gün geçirerek çevreye olan duyarlılıklarını pekiştirdi.

Etkinliğe, Orhaniye İnci Narin Yerlici İlkokulu, Beldibi Sıtkı Zaralı Ortaokulu ve Selimiye Şükrü Tugay İlkokulu öğrencileri katıldı.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.