Dalamanda Öğrenci̇ler Bi̇li̇msel Merakını Sergi̇leme Fırsatı Buldu

MUĞLA (İHA) – MUĞLA’NIN DALAMAN İLÇESİNDE ÖĞRENCİLERİN, KENDİ İLGİ ALANLARINA GÖRE SEÇTİKLERİ KONULARDA ARAŞTIRMALAR YAPARAK PROJELERİNİ SERGİLEDİKLERİ BİLİM FUARI, DALAMAN ŞEHİT MEHMET AKİF SANCAR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NDE AÇILDI.

Dalamanda Öğrenci̇ler Bi̇li̇msel Merakını Sergi̇leme Fırsatı Buldu
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 08.05.2024
1
A+
A-

Muğla’nın Dalaman ilçesinde öğrencilerin, kendi ilgi alanlarına göre seçtikleri konularda araştırmalar yaparak projelerini sergiledikleri Bilim Fuarı, Dalaman Şehit Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde açıldı.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Dalaman Şehit Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bilim Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Farklı seviyelerden öğrencilerin bilimsel çalışmalara katılımını teşvik eden bu etkinlik, gerçek dünya sorunlarına bilimsel çözümler bulma ve öğrencilerin bu süreçte aktif rol almasını amaçlıyor. 5 ile 12. sınıf öğrencileri ise kendi ilgi alanlarına göre seçtikleri konularda araştırmalar yaparak hazırladıkları projelerini sergiledi.

Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta’nın da katılım gösterdiği açılış töreninde, öğrencilerin projeleri büyük ilgi görürken, Kaymakam Yakuta, öğrencilerin çalışmalarını inceleyerek, onlardan bilgi aldı. Emeği geçen herkese tebriklerini ileten Yakuta, öğrencilere gelecekteki çalışmalarında da başarılar diledi.

Bilim Fuarı, bölge okullarının bilimsel projelere eşit katılımını sağlamak ve öğrencilerin bilimi deneyimleyerek öğrenmelerini desteklemek amacıyla düzenlenen etkinlikte, Dalaman’ın genç zihinleri de üretkenliğini ve bilimsel merakını sergileme fırsatı buldu.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.