Bodrum Sualtı Parkının Bi̇ri̇nci̇ Etabı Açılıyor

BODRUM BELEDİYESİ BÜNYESİNDE FAALİYETLERİNE DEVAM EDEN BODRUM DENİZ MÜZESİ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN BLUE EXİLE ART PROJECT (BEAP) SUALTI PARKI’NIN 1. ETAP AÇILIŞ ETKİNLİĞİ YAPILACAK.

Bodrum Sualtı Parkının Bi̇ri̇nci̇ Etabı Açılıyor
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 04.06.2024
5
A+
A-

Bodrum Belediyesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden Bodrum Deniz Müzesi tarafından hayata geçirilen Blue Exile Art Project (BEAP) Sualtı Parkı’nın 1. Etap açılış etkinliği, 12 Haziran 2024 Çarşamba günü Bitez Mevkii Görecek Adası’nda saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Bodrum Yarımadasındaki deniz çayırlarını korumak ve bilinçlendirme sağlamayı hedefleyen Project Posidonia iş birliğinde deniz ve kıyıları koruma farkındalığını sanatın gücüyle birleştiren sualtı parkında ilk etapta 6 sanatçının eseri yer alacak.

BEAP Bodrum Sualtı Parkı’nın 1. etabında 6 sanatçı, eserleriyle yer alıyor. Projede yer alan sanatçılar Ayla Turan, Doğu Çankaya, Esra Sağlık, Genco Gülan, Kemal Tufan ve Mehmet Kutlu. Sanatçıların BEAP 2024 teması “Oksijen” ile ilişkilendirerek ürettikleri eserleri mermer, kil ve betondan oluşan büyük boyutta heykel, heykel grubu ve yerleştirmelerden oluşuyor. Sanatçılardan Kemal Tufan, eserini üretmeye 12 Haziran’da gerçekleşecek açılışla birlikte bir sualtı performansı ile başlayacak.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.