Beşi̇nci̇ Türki̇ye Ekmud Hıv Akademi̇si̇ Gerçekleşti̇ri̇ldi̇

MUĞLA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİMİ PROF. DR. TURHAN TOGAN’IN ÖNCÜLÜĞÜNDE, ENFEKSİYON HASTALIKLARI ANABİLİM DALI’NIN KATKILARIYLA DÜZENLENEN 5’İNCİ TÜRKİYE EKMUD HIV AKADEMİSİ, GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Beşi̇nci̇ Türki̇ye Ekmud Hıv Akademi̇si̇ Gerçekleşti̇ri̇ldi̇
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 10.06.2024
2
A+
A-

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Turhan Togan’ın öncülüğünde, Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı’nın katkılarıyla düzenlenen 5’inci Türkiye EKMUD HIV Akademisi, gerçekleştirildi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Etkinlik, EKMUD Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Cüneyt Karakuş’un da katılımlarıyla, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Akademi, HIV/AIDS ile ilgili güncel bilgilerin paylaşılması, tedavi yöntemlerinin görüşülmesi ve sağlık profesyonellerinin eğitimine katkıda bulunmayı amaçladı. Katılımcılar, alanında uzman konuşmacılarla bilgi alışverişinde bulunma fırsatı buldu ve enfeksiyon hastalıkları konusundaki en son gelişmeleri tartıştı.

Prof. Dr. Turhan Togan, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, HIV/AIDS ile mücadelenin önemine vurgu yaparak, akademinin bu alandaki bilgi birikimini artırmada önemli bir rol oynadığını belirtti. Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu ve Prof. Dr. Süleyman Cüneyt Karakuş da konuşmalarında, HIV/AIDS konusunda farkındalık oluşturmanın ve güncel tedavi yöntemlerini paylaşmanın önemini dile getirdi.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.