Başkan Aras’a Yunani̇stan’ın Ni̇syros Adası Beledi̇ye Başkanından Zi̇yaret

BAŞKAN ARAS’A YUNANİSTAN’IN NİSYROS ADASI BELEDİYE BAŞKANINDAN ZİYARET

Başkan Aras’a Yunani̇stan’ın Ni̇syros Adası Beledi̇ye Başkanından Zi̇yaret
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 01.06.2024
550
A+
A-

Yunanistan’ın Ege’deki en küçük yerleşim adalarından ve aynı zamanda volkanik adası olan Nisyros Belediye Başkanı Prof. Dr. Christofis Koroneos, Yatağan Belediyesi ile kardeşkent ön protokol imzası için geldiği Muğla’da, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay da hazır bulundu.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Muğla’nın Yatağan Belediyesi ile 2014 yılında Yunanistan’ın Nisyros Belediyesi arasında kardeşkent olmak için meclis kararı alınmıştı. Muğla’nın Datça ve Bodrum ilçelerine en yakın adalardan birisi olan Nisyros Belediyesi ile 31 Mart seçimleri sonrası tekrar kurulan irtibat sonrası Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay 2014 yılında alınan meclis kararının ön protokole çevrilmesi için Nisyros Belediye Başkanı Prof. Dr. Christofis Koroneos’u Yatağan’a davet etti.

Nisyros Belediye Başkanı Prof. Dr. Christofis Koroneos, eşi Kaliopi, danışmanı Samis Paizanoglu ve eşi ses sanatçısı ve besteci Serap Yenici Paizanoğlu, Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay ile birlikte Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Aras, “Ben Yatağan ile Nisyros Belediyesi arasında bir ilişki olduğunu duymuştum. Bu ziyaret beni ziyadesi ile mutlu etti. Ben Bodrum Belediye Başkanı iken de kentler arasındaki ilişkiyi çok önemsiyordum. Şu anda özellikle komşularımız ile olan ilişkileri maksimum seviyeye çıkarmak istiyorum. Bu konuda Rodos’a da bir mektup yazmıştım. En kısa zamanda ziyaretim öncelikle Bölge Başkanları nezdindeki ilişkileri tesis edeceğim. Çünkü kentlerin ilişkilerine ve diplomasisine çok önem veriyorum. Şu anda tüm dünyada 70 tane ülkeye ilişkileri güçlendirmek için mektup yazdım. Tabi ki özellikle bizim Yunanistan’a karşı farklı duygularımız var. Biz Mora Yarımadasından aile olarak Bodrum’a gelmişiz. Nasıl ki geleceğimiz için çalışıyorsak, geçmişimize de o kadar sahip çıkıyoruz. Bölgemiz Karia ve Likya uygarlıklarının yerleşim bölgesi. 110 antik kent barındırıyor burası…” dedi.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.