Akademia Vakfı Yaz Etkinlikleri Başlıyor

Akademia Vakfı Yaz Etkinlikleri Başlıyor
vodafon_içkale_19_şubat_2024
vodafon_içkale_19_şubat_2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 29.05.2024
11
A+
A-

Bodrum’un tarihi değerlerini, kültürel mirasını korumayı ve yaşatmayı misyon edinen Akademia Vakfı, 12 ay boyunca değerli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazır.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Haziran ayı itibariyle etkinliklerine başlayacak olan Akademia Vakfı, yaz için hazırladığı etkinlik programında seminer, söyleşi, sergi, konferans, performanslar ve dinletilere yer vermiş. Alanında uzman seçkin isimlerle Bodrumluları bir araya getirmeyi amaçlayan Vakıf, tarihi binasının eşsiz güzellikteki bahçesini kullanıma açıyor.

Haziran, Temmuz, Ağustos ayları boyunca akşam saatlerinde bahçesinde gerçekleştireceği etkinliklerin yanı sıra; eğitim ve workshop çalışmalarını da gündüz saatlerinde binasında tamamlamayı planlanmış. Etkinliklere ilişkin görüştüğümüz Akademi Vakfı Müdürü Tuna Altunkaya yaptığı açıklamada; “Akademia Vakfı kurulduğu 1994 yılından bu yana çok değerli çalışmalara ve projelere imza atmış. Bodrum’a olan katkısı tartışmasız durumda, geçmişte vakfın uykuda kaldığı bir süreç olmak zorunda olmuş. Yeni yönetimle beraber tamamladığımız Halikarnassos Sur Projesi ve Tarih konferanslarıyla vakfın üzerindeki ölü toprağını attık, şimdi vakfımızın eskisinden de güzel parlama zamanı geldi.

Eski binamızı geri alıp gerekli yenileme süreçlerini tamamladık ve bu harika tarihi binayı hem Bodrumlularla hem de tatilcilerle en nitelikli şekilde paylaşmaya hazır hale getirdik. Kış aylarını eğitim ağırlıklı olacak şekilde planladık. Kışın yapılacak eğitimlerimiz çocuk, genç ve yetişkinler için ayrı ayrı programlandı. Yaz aylarında ise eğitimlerin yanı sıra çok değerli uzmanları getirerek söyleşi ve seminerlerle Bodrumlularla buluşturacağız. Sürprizi kaçmaması için tüm takvimi paylaşmıyorum ama tarihi yaklaştığı ve ilk seminerimizin Prof. Ahmet Arslan olduğunu söyleyebilirim. Ahmet Arslan’la Felsefeye giriş yapıyoruz tadına doyulmaz bir seminer bizleri bekliyor. Bu vesileyle tüm felsefe severleri 5 Haziran’da vakfımıza bekliyoruz…” dedi.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.