Kos İçin Türk Misafirler Çok Değerli

Yunanistan’ın Kos adasında faaliyet gösteren Kos Koia Resort Oteli yöneticileri Bodrum Ticaret Odası Meclis Salonunda Bodrumlu turizmciler ile bir araya geldi. Kos Koia Resort Oteli sahibi Theofilos Epsimos “Kos için Türk misafirler çok değerli. Harcama potansiyeli de çok yüksek…” dedi.

Yayınlama: 06.04.2024
482
A+
A-

Bodrumluların da çok iyi tanıdığı geçmiş dönem Leros turizm adası tanıtma yetkilisi iş insanı Samis Paizanoğlu’nun organizasyonu ile bir araya gelen Bodrumlu turizmciler karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulundu. Koia Hotel Wellbeing Resort’un Genel Müdürü Aris Markou tarafından seyahat Acentalarının yetkililerine verilen brifingin ardından TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mustafa Demir ve BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz’e Kos turizmine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Demir “Avrupa’nın üç başkentinden uçak kaldırma projemiz var…”

TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mustafa Demir Türk ve Yunan dostluğunun turizmde çok önemli olduğuna vurgu yaparak, iki ülkenin birlikte kalkınıp, birlikte ekonomik kriz yaşadıklarını söyledi. Mustafa Demir; “Bizler egenin iki tarafın beraber kalkınır, beraber aşağıya ineriz. 15 Kasım 2025 ile 15 Mart 2026 ayları arasında, kış aylarında Avrupa’nın üç başkentinden uçak kaldırma projemiz var. Bu projenin bir partneri de Kos olacak. Çünkü dünyanın bir çok yerinde twin center-bir tatilde iki destinasyon seçeneği var. Yani şu anlama geliyor; bir tatil döneminde dört gün bir yerde kalıyorsunuz, üç gün bir yerde kalıyorsunuz. Sonra gruplar değişiyor. Dört gün kalınan destinasyonda üç gün, üç gün kalınan destinasyonda da üç gün kalıyor. Biliyorsunuz yaz aylarında Bodrum’a gelen turistlere günübirlik Kos adası seyahati satıyoruz. Böylelikle bir tatilde iki ülkede, iki farklı şehirde, iki farklı destinasyonda tatil yapmış oluyorsunuz. İşte bu sistemi yurtdışında ‘bir tatilde iki ülke, iki kıta, iki kültür, iki ayrı dindeki destinasyonda tatil’ yapılabileceğini sunuyoruz. Bu hem bize katkı sağlayacak, bu Kos’a daha da büyük bir katkı sağlayacaktır. Çünkü Türkiye ve Bodrum’un pazarlamada bir ivme söz konusu. TGA-Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı desteği ile yurtdışında çok önemli pazarlama faaliyetlerinde bulunuyoruz. Kos’ta bizim bu pazarlama çalışmalarımızdan faydalanacak. Vin and vin, yani kazan kazan. Bu bir sinerji yaratacaktır…”

TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mustafa Demir; Turizmin dili dostluk dilidir.

TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Demir, turizmin dili dostluk dili olduğunun altını kalın çizgiler ile çizerek; “Turizm kardeşlik, arkadaşlıktır. Çünkü insanlar görmediklerinden, bilmediklerinden, tatmadıklarından korkarlar. Esasında bizimle Yunan meslektaşlarımız arasında çok güzel bağlar var. Bizler ticaret erbabıyız, bizim siyasetle işimiz yok. Bizler ekmeğimizin peşindeyiz. Bu proje beraber kalkınacağımız bir proje ve bizler de böyle bir projeyi TÜRSAB olarak destekliyoruz…” dedi.

BODER Başkanı Dengiz; “Kos Otelciler Birliği ile irtibat halindeyiz…”

BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz Kos ile ilişkilerinin daha da yoğun bir şekilde süreceğini ifade ederek şunları söyledi; “Bu tür toplantılarımız bir defa olmayacak. Şu an için dört toplantı planladık ama daha da fazla olacak. Sadece Yunanistan ile değil, başka ülkeler ile de bu tür toplantılara devam edeceğiz. Diğer taraftan Kos Otelciler Birliği ile irtibat halindeyiz. Bu konuları masaya yatırıp istişare ediyoruz. Bizler geleceğe yönelik olarak inançlıyız. Sonuç olarak sürdürülebilir bir turizm anlayışı istiyoruz…”

Theofilos Epsimos; “Türk Misafirlerin Harcama Potansiyeli Çok Yüksek…”

Koia Hotel Wellbeing Resort’un sahibi Theofilos Epsimos da çok verimli bir toplantı olduğunu ve Bodrumlu Seyahat Acentaları ile bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek buraya gelmesinin amacını şu sözlerle anlattı; “Bodrum’da opera eden seyahat acentaları ile tanıştık. Otelimizi tanıtıyoruz. Çünkü Kos için Türk misafirler çok değerli. Harcama potansiyeli de çok yüksek. İki yakada kültürel olarak birbiri ile kaynaşmış durumda. O nedenle otelimizi özellikle Türk misafirlerimize tanıtmak istedik…”

Theofilos Epsimos; “Bizler erkek ve kız kardeşler gibiyiz…”

Türk ve Yunan turizmcilerin iyi ilişkiler içinde olmasının Türk Yunan dostluğu ve barışa da önemli katkı verdiği gerçeğinden yola çıkarak bu konudaki görüşlerini sorduğumuz Koia Hotel Wellbeing Resort’un sahibi Theofilos Epsimos; “Aslında bizler aileyiz. Erkek ve kız kardeşler gibiyiz. Turizmin ve karşılıklı yaptığımız ticaretin bu aile bağlarını çok daha fazla yukarıya taşıyacağına inanıyorum…” dedi.

db
Bodrum-SıraSende-YeniÖğretimDönemi-1140x200-20 şubat 2024
Titanik-Kurban-bayramı-1140x200px
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.