Yeni̇köy Mahallesi̇ni̇n İçme Suyu Hatları Yeni̇leni̇yor

MUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MENTEŞE YENİKÖY MAHALLESİNDEKİ İÇME SUYU HATLARINI YENİLEYEREK BÖLGEYE VERİLEN İÇME SUYU MİKTARINI İKİ KATINA ÇIKARACAK.

Yeni̇köy Mahallesi̇ni̇n İçme Suyu Hatları Yeni̇leni̇yor
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 03.07.2024
4
A+
A-

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü su sorunu yaşayan bölgelerdeki çalışmalarını sürdürüyor. Kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlamak için projelerini hayata geçiren ekipler son olarak Menteşe Yeniköy Mahallesinde çalışma başlatıyor.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Su kesintilerinin önüne geçiliyor

Özellikle yaz aylarında yoğun kullanıma bağlı olarak basınç sorunları yaşanan ve boruların kullanım ömrünü tamamlanmış olması nedeniyle sık sık arızaların meydana geldiği hattın önemli bir bölümü yenileniyor. Çalışma kapsamında 2 Milyon 150 bin TL yatırımla yaklaşık 2 bin 200 metre hat yenileme çalışması yapılacak. Çalışma ile birlikte hatların çapı büyüyecek ve mahalleye verilen su miktarı iki katına çıkacak.

MUSKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada Yeniköy’de yapılacak olan çalışmanın başladığı ve kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi. Açıklamada; “Yeniköy Mahallesinde bulunan mevcut hatların bölgeye yeteri kadar su iletimi yapamaması ayrıca kullanım ömrünü tamamlanması nedeniyle sık sık arızlar oluşmaktadır. Bu nedenle bölgede su kesintileri meydana gelmektedir. Hazırlamış olduğumuz projeyi ile eski hatları modern borularla değiştirerek evlere iletilen suyu iki katına çıkarıyor ayrıca hat arızalarının önüne geçiyoruz” denildi.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.