Muğlada Kurumlararası İşbi̇rli̇ği̇ Protokolü İmzalandı

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ (MSKÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. TURHAN KAÇAR VE MUĞLA AİLE VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRÜ YAKUP KÜTÜK ARASINDA ÖNEMLİ BİR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Muğlada Kurumlararası İşbi̇rli̇ği̇ Protokolü İmzalandı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 22.05.2024
3
A+
A-

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar ve Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yakup Kütük arasında önemli bir işbirliği protokolü imzalandı. İmza töreni, MSKÜ Rektörlük Binası Senato Salonu’nda gerçekleşti.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Protokolün imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Turhan Kaçar, üniversitelerin toplumsal katkı misyonu çerçevesinde somut adımlar attıklarını belirterek, “Bugün, Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile hayata geçireceğimiz protokol ile hem teorik hem de pratik birikimimizi paylaşmak üzere önemli işlere imza atacağımıza inanıyorum. Alanında uzman akademik personelimiz, birimlerimiz ve altyapımız ile iki kamu kurumu arasında koordinasyonun en iyi şekilde sağlandığı örnek bir işbirliği sergileyeceğimizden eminim” dedi.

Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yakup Kütük ise desteklerinden dolayı Rektör Kaçar’a teşekkür ederek, “Muğla’da sosyal hizmetin temel mantığı koruyucu ve önleyici hizmetlerimizi üniversitemiz ile birlikte geliştireceğiz. Avantaj ve dezavantajlarımızı akademik desteklerle ortaya çıkaracağız. Bu protokolün Muğlamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu işbirliği protokolü ile MSKÜ’nün ilgili ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarının sosyal hizmet alanındaki bilimsel araştırmalar yapması ve elde edilen sonuçlar doğrultusunda güncel çalışmalar yürütmesi hedefleniyor. Ayrıca, Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personelinin hizmet kalitesini artırmak amacıyla akademik çalışmalar ve eğitimlerle işbirliği desteklenecek.

Protokol, iki kurum arasında sosyal hizmetler alanında bilgi ve tecrübe paylaşımını artırarak, daha etkili ve verimli hizmetler sunulmasını amaçlıyor.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.