Muğlada Engelli̇ler Haftası Kutlamaları Yürüyüş İle Başladı

MUĞLA, ENGELLİ BİREYLERİN HAKLARINA VE YAŞAMLARINA DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA COŞKULU BİR ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

Muğlada Engelli̇ler Haftası Kutlamaları Yürüyüş İle Başladı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 10.05.2024
8
A+
A-

Muğla, engelli bireylerin haklarına ve yaşamlarına dikkat çekmek amacıyla coşkulu bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Muğla Engelliler Derneği ve Muğla Zihinsel Engelliler iş birliğinde düzenlenen etkinlik, Engelliler Haftası kapsamında gerçekleştirilen bir yürüyüşle başladı.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Bando eşliğinde, Muğla Olgunlaşma Enstitüsü önünden başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Meydana gelen grup, Atatürk büstüne çelenk sunarak, engelli bireylerin önemine vurgu yaptı. Çelenk sunma töreninde konuşan Muğla’daki sivil toplum kuruluşlarını temsilen konuşan Nurgül Kara, engelli bireylerin yaşadığı zorluklara dikkat çekti. Kara, “Engelli bireylerimizin yaşadıkları zorlukları aşabilmeleri için, uygulanacak politikaların engelli dostu olması gerekmektedir. Bu konuda toplumun ve kuruluşların iş birliği içinde olması önemlidir” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte söz alan engelli bireylerden Görkem Çağlar Çelebi ise, engelli olmanın getirdiği sorunlara rağmen asıl engelin, toplumun engellilere karşı tutumunda olduğunu belirtti. Çelebi, “Engelsiz bir yaşam mümkündür. Yeter ki gönüllerde engel olmasın. Bizleri sevin çünkü bizler sizleri çok seviyoruz” diyerek, toplumda engellilere karşı sevgi ve anlayışın önemine vurgu yaptı.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.