Muğla Vali̇li̇ği̇nden Orman Yangınlarına Karşı Uyarı

MUĞLA VALİLİĞİ, YAZ AYLARININ GELMESİYLE BİRLİKTE ARTAN SICAKLIKLAR VE DÜŞÜK NEM ORANLARININ ORMAN YANGINLARI RİSKİNİ ARTTIRDIĞINI BELİRTTİ.

Muğla Vali̇li̇ği̇nden Orman Yangınlarına Karşı Uyarı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 01.07.2024
2
A+
A-

Muğla Valiliği, yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan sıcaklıklar ve düşük nem oranlarının orman yangınları riskini arttırdığını belirtti.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Valilikten yapılan açıklamada, “Orman yangınlarının önlenmesi ve muhtemel yangınların büyümeden kontrol altına alınabilmesi için vatandaşların aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri önemle rica edildi. Ormanlık Alanlara Giriş Yasakları: Valilik tarafından yasaklanan ormanlık alanlara kesinlikle girilmemesi. Anız Yakmaktan Kaçınma: Herhangi bir nedenle anız yakılmaması. Ateş Kullanımı: Bağ, bahçe ve sera temizlik işlerinde ateş kullanılmaması. Çöp ve Sigara İzmariti Atmama: Yol kenarlarına yangına sebebiyet verebilecek çöp, sigara izmariti gibi maddelerin kesinlikle bırakılmaması. Uyarılara Uyma: Valilik ve ilgili kurumlar tarafından yapılan uyarılara titizlikle uyulması. 112 Acil Çağrı Merkezi: Ormanlarda veya kırsal alanlarda görülen olumsuzlukların derhal 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirilmesi” ifadesini kullandı.

Valilik, “Yeşil Vatan’ımızı hep birlikte koruyalım” mesajını vurgularken, bu konuda gösterilecek hassasiyet ve duyarlılık için şimdiden teşekkür etti.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.