Muğla İl Sağlık Müdürlüğünden Afet Ve Farkındalık Eği̇ti̇mi̇

MUĞLA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, SİVİL SAVUNMA VE SEFERBERLİK HİZMETLERİ BİRİMİ KOORDİNASYONUNDA, KURUM ÇALIŞANLARINA YÖNELİK “AFET VE FARKINDALIK” KONULU EĞİTİM DÜZENLEDİ.

Muğla İl Sağlık Müdürlüğünden Afet Ve Farkındalık Eği̇ti̇mi̇
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 06.07.2024
4
A+
A-

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü, Sivil Savunma ve Seferberlik Hizmetleri birimi koordinasyonunda, kurum çalışanlarına yönelik ’Afet ve Farkındalık’ konulu eğitim düzenledi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Eğitim, AFAD Uzmanı Ayşe Özçetin, AFAD görevlisi Şükrü Uçkaç ve İl Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma Amiri Hüseyin Şahbaz tarafından iki oturum şeklinde gerçekleştirildi. Eğitimde, afetlerin neden olduğu riskler ve bu risklere karşı alınması gereken önlemler ele alındı. Katılımcılar, afet anında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda bilgilendirildi. Özellikle deprem, sel ve yangın gibi doğal afetler sırasında hayatta kalma ve güvenlik önlemleri hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

AFAD Uzmanı Ayşe Özçetin, afetlerin önlenmesinin mümkün olmadığını ancak bilinçli ve hazırlıklı olmanın can kayıplarını ve zararları minimize edebileceğini vurguladı. Şükrü Uçkaç, afet anında yapılması gereken ilk müdahaleler ve güvenli alanlara yönlendirme konularında önemli bilgiler verdi. Hüseyin Şahbaz ise afet sonrasında sağlık hizmetlerinin sürekliliğini sağlamak için yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.