Meahta İlk Hemodi̇yali̇z Serti̇fi̇kalı Eği̇ti̇m Programı Gerçekleşti̇ri̇ldi̇

MUĞLA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ NEFROLOJİ KLİNİĞİ BÜNYESİNDE DÜZENLENEN VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ONAYLANAN “HEKİMLER İÇİN HEMODİYALİZ SERTİFİKALI EĞİTİM PROGRAMI UYGULAMA MERKEZİ” OLARAK 19 ŞUBAT 2024-02 TEMMUZ 2024 TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN 1’İNCİ DÖNEM EĞİTİM PROGRAMI SONA ERDİ.

Meahta İlk Hemodi̇yali̇z Serti̇fi̇kalı Eği̇ti̇m Programı Gerçekleşti̇ri̇ldi̇
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 10.07.2024
3
A+
A-

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Kliniği bünyesinde düzenlenen ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan “Hekimler İçin Hemodiyaliz Sertifikalı Eğitim Programı Uygulama Merkezi” olarak Şubat-Temmuz ayları arasında gerçekleştirilen 1’inci dönem eğitim programı sona erdi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

İlki düzenlenen eğitim programının bitiminde yapılan yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olan Dr. Tahir Özen ve Dr. Kudret Lütfi Akar’a, sertifikaları Nefroloji BD Başkanı Prof. Dr. Bülent Huddam ve Başhekim Prof. Dr. Turhan Togan tarafından verildi.

Hemodiyaliz eğitim programı, hemodiyaliz ünitesi ve merkezlerinde çalışmak isteyen hekimlerin eğitim alabilmesi için her yıl, yılda iki kez düzenlenecek. Bu eğitimlere katılmak isteyen hekimlerin başvuruları Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kabul ediliyor. Programın kapanışında, Başhekim Yardımcıları, Nefroloji BD’ndan Doç. Dr. Alper Alp, Dr. Öğrektim Üyesi Dilek Gibyeli Genek, Dr. Okşan Uyar, hemodiyaliz merkezi sorumlusu Yusuf Çağlar Çankaya ve hemodiyaliz çalışanlarının katılımlarıyla günün anısına pasta kesildi.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bu tür eğitim programlarıyla hekimlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamaya devam edileceği bildirildi.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.