Mavi̇ Yeşi̇l Okullar Projesi̇ Estonyada

MUĞLA VALİLİĞİ HİMAYELERİNDE, MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN MAVİ YEŞİL OKULLAR PROJESİ’NİN, ERASMUS+ OKUL EĞİTİMİNDE İŞBİRLİĞİ ORTAKLIKLARI (KA220-SCH) PROGRAMI KAPSAMINDA BAŞLATILAN AVRUPA YOLCULUĞUNUN İLK DURAĞI ESTONYA OLDU.

Mavi̇ Yeşi̇l Okullar Projesi̇ Estonyada
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 10.07.2024
2
A+
A-

Muğla Valiliği himayelerinde, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Mavi Yeşil Okullar Projesi’nin, Erasmus+ Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-SCH) programı kapsamında başlatılan Avrupa yolculuğunun ilk durağı Estonya oldu.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

“Çevresel Sürdürülebilirlik Etkinliklerinin Yenilikçi Dijital Araçlarla Fen Eğitimine Entegrasyonu” (Blue & Green Schools) adıyla yürütülen projede, Estonya’da proje sunum ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya katılan proje ekibi, projenin ilerleyişini ve gelecekteki adımları değerlendirdi.

Muğla’dan Avrupa’ya uzanan yolculuk

Projenin amacının, çevresel sürdürülebilirlik etkinliklerini yenilikçi dijital araçlar kullanarak fen eğitimine entegre etmek olduğu belirtildi. Bu kapsamda, proje ekibi Avrupa’daki farklı okullarla işbirliği yaparak, sürdürülebilirlik bilincini artırmayı ve eğitimde yenilikçi yaklaşımları yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Muğla Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, projenin başarılı bir şekilde ilerlemesi ve uluslararası düzeyde kabul görmesi için yoğun çaba sarf ediyor. Estonya’da gerçekleştirilen toplantı, bu çabaların ilk önemli adımı olarak değerlendiriliyor.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.