İkizlerin Biri Necat Gürle vefat etti

İkizlerin Biri Necat Gürle vefat etti
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 14.06.2024
819
A+
A-

Bodrum’un tanınmış simalarındandır ikizler. İkisi de müzisyen. İkisi de insansever, hayvansever, müziksever ve elbette Bodrumsever. Tam 42 yıldan bu yana Bodrum’da yaşamlarını sürdüren ikizler düğünlerin ve eğlence ortamlarının vazgeçilmezleridir. Üstelik Necat Gürle çıraklıktan yetişme heykeltraş, taş oymacısıdır.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

1 Şubat 1956’da Kocaeli Değirmendere’de ardı ardına doğan Necat ve Nejdet Gürle kardeşleri ölüm ayırdı. Kalp krizi nedeniyle yaşama veda eden Necat Gürle ikiz kardeşi Nejdet Gürle’yi bırakıp gitti. Gece fenalaşınca Ambulans gelmiş ama hastaneye yetişemeden vermiş canını.

Tenekeci Mehmet, Satıların Osman, Mustafa Ergene ve Reha Ergene kardeşler, dişçi Hüseyin, Necdet ve  ve daha niceleri. Bodrum’un yerel kültürüne katkı koyan güzel insanlar eksiliyor ve yerleri kolay kolay da dolmayacak gibi görünüyor.

15 Haziran 2024 Cumartesi Günü Bitez’de Adliyenin karşısındaki Gülsevim Rüşdü Kaynak Camiinde 17:07’deki ikindi namazının ardından cenaze namazı kılınacak ve Kocaeli Değirmendere’de başlayan yaşamının son durağı Bodrum Bitez Mezarlığında sonsuza uğurlanacak…

Devrin daim olsun koca sakal Nejdet’in ikizi, diğer koca sakal Necat…

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.