Gazze Katli̇amı Sırbi̇stanlı Andelanın Müslüman Olmasını Sağladı

ANDELA YALÇIN, GAZZE’DEKİ İNSANLIK DRAMI VE FİLİSTİNLİ MÜSLÜMANLARIN TESLİMİYETİNDEN ÇOK ETKİLENEREK İSLAM DİNİ HAKKINDA YAPTIĞI ARAŞTIRMA NETİCESİNDE MÜSLÜMAN OLDU.

Gazze Katli̇amı Sırbi̇stanlı Andelanın Müslüman Olmasını Sağladı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 09.07.2024
2
A+
A-

Türkiye’de yaşayan Sırbistan vatandaşı Andela Yalçın, Gazze’deki insanlık dramı ve Filistinli Müslümanların teslimiyetinden çok etkilenerek İslam dini hakkında yaptığı araştırma neticesinde Müslüman oldu.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Bir süredir Türkiye’de yaşayan Sırbistan vatandaşı Andela Yalçın (28), Gazze’deki insanlık dramı ve Filistinli Müslümanların teslimiyetinden çok etkilenerek İslam dini hakkında araştırma yaptı. Müslüman olmaya karar veren Yalçın, Muğla Ula Müftülüğü’nde İlçe Müftüsü Ebubekir Tatlı ve şahitlerin huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu ve ’Melek’ ismini aldı.

Muğla Müftüsü Müftüsü Ebubekir Tatlı’nın telkin ettiği Kelime-i Şehadet’i söylerken duygusal anlar yaşayan Melek Yalçın, İslam’ı seçtiği için huzurla dolduğunu belirtti. Yalçın’a, Müftü Tatlı tarafından İhtida Belgesi, Kur’an-ı Kerim ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Hayatına yeni bir sayfa açmanın heyecanını yaşadığını belirten Melek Yalçın yaptığı açıklamada, Gazze’deki olayların kendisini derinden etkilediğini ve Filistinli Müslümanların inançlarına olan teslimiyetlerini gördükten sonra İslam dini hakkında araştırma yapmaya başladığını söyledi. Bu süreçte İslam’ın barış ve huzur dini olduğunu keşfettiğini ve Müslüman olma kararı aldığını belirten Yalçın, “İslam’ı seçtiğim için içimde büyük bir huzur ve mutluluk hissediyorum” dedi.

Müftü Ebubekir Tatlı ise, Melek Yalçın’ın Müslüman olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Melek kardeşimiz, İslam’ın barış ve sevgi dini olduğunu keşfederek Müslüman olma kararı aldı. Kendisine huzur ve mutluluk diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.