Dibeklihan Temmuz Ayı Sergileri

Yayınlama: 08.07.2024
200
A+
A-

Sergiler 6 Temmuz 2024 Cumartesi saat 19.30’da aynı anda Dibeklihan Orhan Kemal Meydanı’nda sanatçıların katılımıyla açılıyor. Açılacak olan sergiler 1 Ağustos 2024 tarihine kadar pazartesi günleri dışında her gün 10.00 – 13.00 ile 17.00 – 23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Dibeklihan’da beş solo sergi beş sanatçı ile Temmuz Ayı Sergilerinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Cam Bölüm Başkanı Cam Sanatında Türkiye’deki önemli isimlerden iç dökme serisiyle Prof. Mustafa Ağatekin, Toplumsal içerikli konularıyla figüratif heykeller yapan Berkin Günsay, Düşüncelerini resimlerin içerisinde bir yolculuğa çıkaran eserleriyle Oben Yılmaz, İnsanın kendini keşfetme sürecini deniz temasıyla resimlerine yansıtan ilk solo sergisiyle Deniz Sevinçli ve heykellerinde işitmeyi görselleştirerek insan rollerini konu alan ilk solo sergisiyle Sercan İnam yer alıyor.

Dibeklihan’da yer alan Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde Prof. Mustafa Ağatekin Cam Sergisi’nde “Sanki” serisi ile 2023 yılında “Araf” adıyla başlayan bir serinin devamı niteliğini taşıyan bir sergi. Bu bağlamda o dönem başlayan bir hikayenin ve söyleneceklerin devamı da diyebiliriz. “Sanki…” boşlukları umutla ve huzurla dolu cümlelerle doldurulmayı bekleyen bir paragrafın ilk cümlesi.

İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde Berkin Günsay Heykel Sergisi’nde “İzlenilecek Bir Şey Değil” serisi küresel manipülasyonun bireysel psikolojik etkilerini mercek altına aldığı üçüncü seridir. Eserlerinde toplumun önem gösterip, bireylere dayattığı objeleri, kimlikleri, canlıları vb. yapılar konu olarak alınmıştır.                                                                                                                                                                           Seride, küresel manipülasyondan etkilenmiş bireyler objektif altına alınmış, bireylerin manipülasyon farkındalığına varma, uyanma anları farz edilmiştir. Konu, bir film karesi gibi var sayılıp sahneler durdurulmuş ve metaforlaştırılarak heykelin kompozisyon haline getirilmesine imkan sağlamıştır.

Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde Oben Yılmaz Resim Sergisi’nde “Liminal space” kavramı üzerine kurduğu bu sergidir. İnsan olarak ulaşmaya çalıştığımız noktaya kadar geçen zamanda ve mekanda biriktirdiğimiz, edindiğimi duygularla ilgili bir durumu anlatır. Sanatçı kişisel olarak varmak istediği yerin değil yolculuğun keyfindedir. Varmanın değil, yolda olmanın kaygısıdır aslında…

Nedim Günsur Sokağında Deniz Sevinçli Resim Sergisi’nde “Kapıldığım Rüzgar” serisini Özgürleşmek dışardan tırtıklı, hatta yer yer yosun bağlamış, pek de göz alıcı olmayan bir deniz minaresi gibi. Ancak dikenli telleri çekebilecek kadar arzularsan, ve kulağını kalbine yaklaştırırsan, içinde tüm okyanusu duyabilirsin. İçine doğduğum bu hayat ve benim için seçilen bu ad, beni her zaman denizin endamına çekti. Denize yakın oldukça içimde bazı şeylerin büyüdüğü ve güçlendiğini hissettim. Serin suyun üzerimden akıp gidişi sanki üzerime yapışan etiketleri ve bana ait olmayan diğer her şeyi alıp götürürken asıl benliğimi bana bırakırdı. Bu durumla benzeştiğini düşündüğüm, bir bireyin kendini bulma yolculuğu, hem bir dönüşüm, hem de tam tersi, başından beri olduğu kişiyi keşfetme ve dışarı etkenlere rağmen ona dönme hali, yazılarıma ve resimlerime ilham oldu.” Diye anlıyor.

Orhan Kemal Meydanı’nda Sercan İnam Heykel Sergisi’nde “Odyolojik Alarm” ismini verdiği sergisinde metal ve karışık teknikle yaptığı heykelleriyle yer alıyor.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.