Datça Mesudi̇yede İçme Suyu Hatları Yeni̇leni̇yor

DATÇA MESUDİYE’DE İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

Datça Mesudi̇yede İçme Suyu Hatları Yeni̇leni̇yor
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 29.06.2024
3
A+
A-

MUSKİ Genel Müdürlüğü, Betçe projesiyle birlikte ilave su sağladığı Datça Mesudiye Mahallesinin içme suyu hatlarını da yeniliyor. Mahallede başlatılan 6 bin 300 metrelik hat yenileme çalışmalarının yaklaşık 6 bin metresi tamamlarken bölgede yeni içme suyu arıtma tesisi yapılması da planlanıyor.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu problemi yaşayan bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Datça’da çalışma gerçekleştiren ekipler, Betçe projesi ile ilave su sağladıkları Mesudiye Mahallesi ve 6 mevkisinde hat yenileme çalışması gerçekleştiriyor.

Hatlarda kireçlenme tespit edildi

MUSKİ ekipleri vatandaşların kireçlenme nedeniyle Büyükşehir Belediyesine başvurması ile birlikte hat üzerinde incelemelerde bulundu. Yapılan araştırmanın ardından hatta kireç tıkanıklıklarının mevcut olduğu ve yeteri miktarda suyu evlere iletemediği tespit edildi. Gelen şikayetlerin çözümü için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, bölgedeki hatların değiştirilerek vatandaşlara kesintisiz su sağlanması talimatını verdi.

7 bölgede 6 bin metre hat yenilendi

Bunun üzerine MUSKİ ekipleri Mesudiye Mahallesi ve mevkileri olan Damarası, Meşe Çukuru, Döşeme, Mezgit, Ovabükü, Hayıtbükü bölgelerindeki hatların yenileme çalışmasına başladı. Bugün itibariyle 6 bin 300 metrelik yenileme çalışmalarının 6 bin metrelik kısmı tamamlanırken yenilenmesi gereken yaklaşık 300 metrelik bir kısım kaldı. Bu kısmında çok kısa bir süre içinde tamamlanıp hatların sorunsuz olarak vatandaşların hizmetine sunulması amaçlanıyor.

Bu çalışmaların yanı sıra bölgedeki suyun kireçli olması nedeniyle yine Büyükşehir Belediyesi tarafından bir içme suyu arıtma tesisi yapılarak suyun yumuşatılması ve hatların kullanım ömrünün uzatılması amaçlanıyor.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.