Başkan Aras 26. Uluslararası Symi̇ Sempozyumunun Açılışına Katıldı

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET BAŞKAN ARAS 26. ULUSLARARASI SYMİ SEMPOZYUMU’NUN AÇILIŞINA KATILDI

Başkan Aras 26. Uluslararası Symi̇ Sempozyumunun Açılışına Katıldı
vodafon_içkale_19_şubat_2024
Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
previous arrow
next arrow
Yayınlama: 05.07.2024
4
A+
A-

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, 29 Haziran-4 Temmuz 2024 tarihleri arasında Yunanistan’ın Sisam Adası’nda düzenlenen 26. Uluslararası Symi Sempozyumu’na konuşmacı olarak katıldı. 26. Uluslararası Symi Sempozyumu bu yıl ‘Barış, Eşitlik ve Sürdürülebilirlik İçin Gücün Yeniden Hayal Edilmesi’ temasıyla gerçekleştirildi.

bodrum-sokak-haber-youtube-abone
bodrum-sokak-haber-youtube-abone
previous arrow
next arrow

26. Uluslararası Symi Sempozyumu açılış töreni Sisam Adası’nın Vathi kasabasında gerçekleştirildi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da konuşmacılar arasında yer aldığı sempozyumda Yunanistan eski Başbakanı ve Symi Sempozyumu’nun kurucusu George Papandreou, dünyaca tanınan ünlü sanatçı, besteci, yazar ve aydın Zülfü Livaneli, Doğu Sisam Belediye Başkanı Paris Papageorgiou, SHP eski Genel Başkanı ve eski Dışişleri Bakanları’ndan Murat Karayalçın, CHP eski Genel Sekreter Yardımcısı ve Livaneli Vakfı Genel Sekreteri Şule Erten Bucak, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kosova Başbakanı Albin Kurti, Hırvatistan eski Cumhurbaşkanı Prof. Ivo Josipovic de yer aldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras 26. Uluslararası Symi Sempozyumu açılış konuşmasında şunları söyledi; “İklim krizi, eşitsizlikler, teknolojik ikilemler, savaşlar nedeniyle kitlesel göçler, siyasi kutuplaşmalar ve popülizm, acil ve yenilikçi bir şekilde düşünmemizi ve hareket etmemizi gerektiren ortak sorunlarımız. Siyasetçiler, düşünürler ve değişimciler olarak, karşılaştığımız sorunlara sürdürülebilir çözümler üretme sorumluluğunu taşıyoruz. Bugün dünya düzeni, bölgeler arası istikrarı ve uluslararası ilişkileri etkileyen jeopolitik değişimlerle şekilleniyor. Diplomasi, diyalog ve işbirliği, günümüzün karmaşık sorunlarını çözmek için çok önemli. 2050 yılına kadar dünya nüfusunun yüzde 70’inin şehirlerde yaşayacağı tahmin ediliyor. Bu meyanda, Belediye Başkanları olarak toplumlarımız arasında işbirliği kurmada önemli bir rolümüz var. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak Akdeniz ve Avrupa’da yapıcı ilişkiler kurmaya büyük önem veriyoruz” dedi.

Gümüşlük Festivali Bananer 2 Temmuz 2024-2
Turgutreis-Uğur-Kampus_12 Temmuz 2024
halkarnas 27 haziran 2024
db
previous arrow
next arrow
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.